سریال شارک تنک یا تُنگ کوسه‌ها ( Shark Tank) یک برنامه‌ی واقع‌نماست که پخش آن از ماه آگوست سال ۲۰۰۹ آغاز شده است. در این سریال ۵ سرمایه‌گذار وجود دارند که به آن ها کوسه گفته می‌شود. کارآفرینانی با ایده و کارهای نوپا به این برنامه دعوت می‌شوند تا بتوانند سرمایه‌ی لازم برای راه‌اندازی و گسترش خود را بدست آورند ولی مسیر دشواری در انتظار آن‌هاست. آن‌ها بایستی با ارائه‌ی مدارک مورد نیاز و اعداد و ارقام صحیح، نظر کوسه ها را جلب کنند تا بر روی محصول یا شرکتشان سرمایه گذاری کنند.

سرمایه‌گذارانی که در این برنامه حضور دارند، همگی کسانی هستند که تقریباً از صفر شروع کرده‌اند و توانستند سرمایه‌ی بالایی بدست آورند. هرکدام در زمینه‌ی خاصی تخصص دارند که کارآفرینان جوان سعی می‌کنند با سرمایه‌گذار مربوطه قرارداد امضا کنند.

تماشای این سریال به افراد زیر توصیه می‌شود:

  • افرادی که به دنبال راه اندازی یک کار جدید هستند ولی نمیدانند از کجا شروع کنند.
  • کارآفرینانی که به دنبال راهکار برای گسترش کارشان هستند.
  • افرادی که محصول جدیدی تولید کرده‌اند ولی نمیدانند چگونه سرمایه‌گذاران را برای سرمایه گذاری متقاعد کنند.
  • افرادی که فقط دنبال این هستند تا با روش‌های کسب و کار حرفه‌ای آشنا شوند.
  • همچنین به دلیل هیجان زیاد این سریال، تماشای آن به تمامی افراد پیشنهاد می‎‌شود.

افتخارات سریال:

از زمان شروع پخش این برنامه، در هر فصل به طور متوسط ۶ تا ۷ میلیون بیننده را شیفته‌ی خود کند. همچنین تاکنون توانسته چندین بار در مراسم Primetime Emmy که معتبرترین مراسم برای اهدای جوایز به برترین سریالهاست، ۴ بار برنده‌ی دریافت بهترین سریال واقع‌نما شود و همچنین چندین نامزدی و افتخار در مراسم‌های دیگر دارد.

طبق گزارش‌ها تا پایان فصل ششم، ۵۱ درصد از تمام افرادی که به برنامه آمدند، توانستند سرمایه‌ی مورد نیاز را بدست آورند که مجموع مبلغ سرمایه‌گذاری حدود ۴۴ میلیون دلار می‌باشد.

سایت شارک تنک، اولین سایتی است که زیرنویس فارسی را برای این سریال آماده کرده‌است و شما می‌توانید با مبلغ پایینی این سریال را دانلود کرده و تماشا کنید و از نکات آن استفاده نمایید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *